...با سرمایه گذاری روی خودت آینده ات رو بساز و رشد کن
وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

نوآوری باز چیست؟

نوآوری باز چیست؟ / Open innovation

این موضوع بر می گردد به سال 1960 اما اصطلاح " نوآوری باز " به شکل و مفهوم امروزی اش، در سال ۲۰۰۳ توسط هنری چسبرو (Henry Chesbrough) مطرح شد. در گذشته طراحی محصولات جدید به صورت محرمانه و در پشت درهای بسته انجام و تولید می شدند، اما امروزه گروهی یکپارچه (ذی نفعان و همکاران اصلی) متشکل از مصرف کنندگان و مشتریان، انجمن ها و سازمان های تحقیقاتی و دانشگاه ها، دانشجویان، محققان و مخترعین، مشاوران، تامین کنندگان، شرکاء و... در فعالیت های نوآورانه مشارکت می کنند.

طراحی محصول چیست

طراحی محصول چیست و انواع طراحی محصول و عوامل موثر بر آن چه هست؟

طراحی محصول را تولید، ارائه ایده، توسعه مفهوم، آزمودن و در نهایت ساخت یا پیاده سازی شیئی فیزیکی یا یک نوع از خدمات تعریف می کنند. طراحان محصول، ایده ای را در ذهن خود تصور می کنند و سپس آن را در پیکره یک محصول، مشهود و متجسم می کنند. این طراحان با مسائلی از قبیل فناوری، ارگونومی (رعایت تناسبات اندام سنجی در ابعاد و فرم)، قابلیت کاربری، دانش مواد و کیفیت سر و کار دارند.

نوآوری چیست؟

نقش نوآوری در کسب و کار چیست؟ سطوح نوآوری در طراحی محصول چه هست؟

بدون شک نوآوری هم در کسب و کار و هم در زندگی شخصی افراد می تواند اثرگذار باشد، لذا در این مقاله قصد دارم ضمن بیان تعریف و مفهوم نوآوری، به تاثیر نوآوری در طراحی محصولات و ارائه خدمات و همچنین به انواع نوآوری و سطوح مختلف آن بپردازم؛ اینکه نوآوری تا چه حد می تواند در موفقیت یک کسب و کار موثر باشد و چه مزایایی را می تواند برای آن کسب و کار به ارمغان آورد؟!

محصولات ویژه

بروزشده ها