...محلی برای پرورش فکر و ایجاد تغییر و تحول
وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده

کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده

رایگان
کد : EB-011206
برند : میثم صالحی

اطلاع به دوستان

چرا «کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده» نوشته و منتشر شده است؟!

همیشه از اینکه می‌بینم مشکلات و مسائلی وجود دارند که هربار تکرار می شوند و کسی هم نیست که برای آنها چاره‌ای اساسی بیاندیشد و اقدام کند، بسیار ناراحت و اذیت می شوم، در این جور مواقع از خودم می پرسم، واقعا مشکل از کجاست؟ چرا با اینکه نتیجه از قبل مشخص هست ولی باز آن اتفاق تکرار می شود؟ این حلقه مفقوده چیست که انگار کسی آن را نمی‌بیند و به آن توجهی نمی‌کند؟ و...!

آشکارترین مثال‌ها را در رفتار بسیاری از مدیران و صاحبین کسب و کار و همچنین مسئولین کشور می توان دید و شاهد بود. مشکلاتی که بارها و بارها تکرار می شوند، کارشناسان مختلف درباره آنها صحبت می‌کنند، طرف‌های اصلی و متولی آن موضوع هر بار دور هم جمع می‌شوند و بحث می‌کنند؛ اما در آخر شاهد آن هستیم که روز از نو روزی از نو... و دوباره همان مشکلات پدید می آیند! حرف بسیار است اما در حال حاضر مجالی برای گفتن آنها نیست.

بنده با توجه به تحصیلات، مطالعات و تحقیقاتی که انجام دادم و مشورت‌هایی که با اساتید خودم داشته‌ام، به این جمع بندی رسیدم که فارغ از هر کمبودی، ریشه اصلی بُروز این مشکلات تکراری، نبودن و یا نداشتن تفکر سیستمی است. تفکرات خطی و تک بُعدی در همه جا رِخنه کرده و جای خالی تفکر سیستمی در جای جای مسائل کشور، معظلات کسب و کارها و حتی در زندگی بسیاری از آدم‌ها به وضوح دیده می شود.

از‌این‌رو، با توجه به اهمیت سیستمی فکر کردن (داشتن تفکر سیستمی) و کم توجهی به این مقوله که در سطح جامعه شاهد آن هستیم و همچنین از همه مهم‌تر، نپرداختن به این موضوع در مدارس و نظام آموزش و پرورش کشورمان، تصمیم گرفتم کتابی بنویسم که عموم افراد جامعه مخصوصا جوانان و نوجوانان که آینده سازان این کشور خواهند بود و قرار است روزی نقش و وظیفه پدر و مادر، وزیر یا وکیل، مدیر و یا کارمند و کارگر این جامعه را به عهده بگیرند، با خواندن آن به صورت بسیار ساده اما کاربردی با این مفهوم و این نوع از طرز فکر آشنا شوند تا بتوانند آن را در عمل به کار گیرند.

توجه کنید:

این نسخه الکترونیکی از کتاب " تفکر سیستمی به بیان ساده " به منظور دسترسی سریع و همچنین راحتی کاربران علاقه‌مند به محصولات دیجیتال؛ به شکل فشرده و خلاصه اما کاملا کاربردی تهیه و به صورت رایگان منتشر شده است؛ 

اماااااا...؛ اگر از دسته علاقه‌مندانی هستید که تمایل به یادگیری عمیق دارند و همچنین دوست دارند نسخه چاپی و کامل کتاب (که شامل دامنه‌ی وسیع‌تر و بسیار عمیق‌تر و با مثال‌های بیشتر و متنوع، مقوله تفکر سیستمی و چگونه سیستمی فکر کردن است) را داشته باشند؛ همینک می‌توانید با کلیک روی لینک زیر نسبت به تهیه و خرید کتاب چاپی اقدام نمایید.

« کتاب چاپی تفکر سیستمی به بیان ساده »


با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم:

بهتر فکر کنیم،

بهتر تصمیم بگیریم،

حرفه ای‌تر رفتار کنیم،

پیچیدگی‌ها را راحت‌تر درک کنیم،

باید منافع بلندمدت را بر منافع کوتاه‌مدت ترجیح دهیم،

مراقب «محدوده اثر» و «افق زمانی» تصمیم‌هایمان باشیم،

و از همان ابتدا تبعات رفتارهایمان را ببینیم و بسنجیم.


میثم صالحی نویسنده «کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده» چه کسی است؟


چرا باید «کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده» را بخوانیم؟!

بدون شک کتاب‌هایی با این مضمون همین الان هم وجود دارند؛ اما آن طور که باید و شاید روان نیستند و خیلی کلیشه‌ای صحبت کردند و به زبان مهندسان نوشته شده اند؛ اما همانطور که گفته شد در این کتاب مفاهیم و اصول تفکر سیستمی به بیان و کلامی بسیار ساده همراه با داستان‌ها و مثال‌های ملموس توضیح داده شده و از حاشیه رفتن و گنگ کردن مطالب اجتناب شده است.

امید است این کتاب بتواند خدمتی کوچکی باشد برای همه مردم کشورمان و روزی بیاید که دیگر شاهد تکرار مشکلات کهنه و معظلات قدیمی تکرار شونده نباشیم و به طور کل جوری تصمیم بگیریم و رفتاری کنیم که بُروز مشکلات در همه زمینه‌ها و در تمامی حوزه‌ها اعم از کشورداری، کسب و کار و زندگی شخصی و اجتماعی، به حداقل خود برسند.

 

شاد و دلنشین باشید