...محلی برای پرورش فکر و ایجاد تغییر و تحول
وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

کتاب تفکر سیستمی به بیان ساده

149,000 تومان
کد : BK-011220
برند : میثم صالحی
ارسال با پست عادی (مبلغ 35.000 تومان اضافه خواهد شد):

اطلاع به دوستان

چرا « کتاب تفکر سیستمی به بیان ساده » نوشته و چاپ شده است؟!

همیشه از اینکه می‌بینم مشکلات و مسائلی وجود دارند که هربار تکرار می شوند و کسی هم نیست که برای آنها چاره‌ای اساسی بیاندیشد و اقدام کند، بسیار ناراحت و اذیت می شوم، در این جور مواقع از خودم می پرسم، واقعا مشکل از کجاست؟ چرا با اینکه نتیجه از قبل مشخص هست ولی باز آن اتفاق تکرار می شود؟ این حلقه مفقوده چیست که انگار کسی آن را نمی‌بیند و به آن توجهی نمی‌کند؟ و...!

آشکارترین مثال‌ها را در رفتار بسیاری از مدیران و صاحبین کسب و کار و همچنین مسئولین کشور می توان دید و شاهد بود. مشکلاتی که بارها و بارها تکرار می شوند، کارشناسان مختلف درباره آنها صحبت می‌کنند، طرف‌های اصلی و متولی آن موضوع هر بار دور هم جمع می‌شوند و بحث می‌کنند؛ اما در آخر شاهد آن هستیم که روز از نو روزی از نو... و دوباره همان مشکلات پدید می آیند! حرف بسیار است اما در حال حاضر مجالی برای گفتن آنها نیست.

بنده با توجه به تحصیلات، مطالعات و تحقیقاتی که انجام دادم و مشورت‌هایی که با اساتید خودم داشته‌ام، به این جمع بندی رسیدم که فارغ از هر کمبودی، ریشه اصلی بُروز این مشکلات تکراری، نبودن و یا نداشتن تفکر سیستمی است. تفکرات خطی و تک بُعدی در همه جا رِخنه کرده و جای خالی تفکر سیستمی در جای جای مسائل کشور، معظلات کسب و کارها و حتی در زندگی بسیاری از آدم‌ها به وضوح دیده می شود.

از‌این‌رو، با توجه به اهمیت سیستمی فکر کردن (داشتن تفکر سیستمی) و کم توجهی به این مقوله که در سطح جامعه شاهد آن هستیم و همچنین از همه مهم‌تر، نپرداختن به این موضوع در مدارس و نظام آموزش و پرورش کشورمان، تصمیم گرفتم کتابی بنویسم که عموم افراد جامعه مخصوصا جوانان و نوجوانان که آینده سازان این کشور خواهند بود و قرار است روزی نقش و وظیفه پدر و مادر، وزیر یا وکیل، مدیر و یا کارمند و کارگر این جامعه را به عهده بگیرند، با خواندن آن به صورت بسیار ساده اما کاربردی با این مفهوم و این نوع از طرز فکر آشنا شوند تا بتوانند آن را در عمل به کار گیرند.


چرا باید « کتاب تفکر سیستمی به بیان ساده » را بخوانیم؟!

بدون شک کتاب‌هایی با این مضمون همین الان نیز وجود دارند؛ اما آن طور که باید و شاید روان نیستند و بعضا به صورت کلیشه‌ای نوشته شده‌اند؛ ولی در این کتاب مفاهیم و اصول تفکر سیستمی به بیان و کلامی بسیار ساده و روان همراه با داستان‌ها و مثال‌های ملموس توضیح داده شده و از حاشیه رفتن و گنگ کردن مطالب اجتناب شده است.

با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم:

بهتر فکر کنیم،

بهتر تصمیم بگیریم،

حرفه ای‌تر رفتار کنیم،

پیچیدگی‌ها را راحت‌تر درک کنیم،

باید منافع بلندمدت را بر منافع کوتاه‌مدت ترجیح دهیم،

مراقب «محدوده اثر» و «افق زمانی» تصمیم‌هایمان باشیم،

و از همان ابتدا تبعات رفتارهایمان را ببینیم و بسنجیم.


«میثم صالحی» نویسنده «کتاب تفکر سیستمی به بیان ساده» چه کسی است؟

میثم صالحی


توجه کنید:

به منظور دسترسی سریع و همچنین راحتی کاربران علاقه‌مند به محصولات دیجیتال " کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده " نیز در دو قالب زیر منتشر شده و قابل دسترس شما عزیزان می‌باشد:

1)  کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده  به صورت خلاصه شده و کاربردی که کاملا رایگان است.

2) کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده به صورت کامل که با قیمتی بسیار ناچیز، عرضه شده است. (جهت راهنمایی برای تهیه نسخه الکترونیکی این کتاب، با شماره 09103309140 تماس بگیرید)


امید که این کتاب بتواند خدمتی کوچکی باشد به مردم عزیز کشورم و روزی بیاید که دیگر شاهد مشکلات و معظلات قدیمی تکرار شونده نباشیم. طوری تصمیم بگیریم و رفتاری کنیم که بُروز مشکلات در همه زمینه‌ها و در تمامی حوزه‌ها اعم از کشورداری، کسب و کار و زندگی شخصی و اجتماعی، به حداقل خود برسند.

 

با احترام

میثم صالحی

شاد و دلنشین باشید