...محلی برای پرورش فکر و ایجاد تغییر و تحول
وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

دوره تفکر استراتژیک

دوره تفکر استراتژیک

999,000 تومان
689,000 تومان
31 % تخفیف
کد : DP-020316
برند : میثم صالحی

اطلاع به دوستان

دوره آموزشی تفکر استراتژیک به بیان ساده

با توجه به سرعت تغییرات در محیط کسب و کار، از تفکر استراتژیک یا به عبارتی تفکر راهبردی به عنوان یک ابزار قدرتمند و حیاتی در تصمیم‌گیری‌های سازمانی و تصمیم‌گیری‌های شخصی، استفاده می شود.
از ویژگی های مهم تفکر استراتژیک این است که ما را در تصمیم گیری ها و پیدا کردن راه حل های جدید، خلاق می کند؛ این خلاقیت و نوآوری باعث می شود تا شرایط ما در کار و زندگیمان بهبود پیدا کند و رشد و پیشرفت قابل مشاهده داشته باشیم.

دوره آموزشی تفکر استراتژیک مجموعه متامرفیک، به شما کمک می‌کند تا مفاهیم و تکنیک‌های اساسی تفکر استراتژیک را یاد بگیرید و از این دانش و مهارت به طور هوشمندانه در موقعیت‌های پیچیده و رقابتی تصمیم‌گیری کنید. با گذراندن این دوره آموزشی بی نظیر این امکان را خواهید داشت تا نگرش‌های جدیدی نسبت به تصمیم‌گیری‌های استراتژیک در فضای کسب و کار و زندگی شخصی خود پیدا کرده و از آن طریق به بهبود عملکرد و رشد پایدار دست یابید.

همه ما به این قائل هستیم و تایید می کنیم که شرایط و جایگاه فعلی ما نشأت گرفته از تصمیمات و انتخاب های گذشته ما بوده و حال اگر می خواهیم این جایگاه را تغییر دهیم و یا بهبود بخشیم، لازم است مهارت تفکر خود را در حیطه‌ها و حوزه‌های مختلف تقویت کنیم و ارتقاء دهیم. بی‌شک یکی از انواع تفکر که ابتدا لازم است آن را خوب فهمید و سپس از این مهارت در شرایط خاص و حساس زندگی خود استفاده نمود، تفکر استراتژیک است.


فایل های قابل دسترسی و اطلاعات دوره

فایل‌های صوتی

فایل‌های تصویری

اسلایدهای آموزشی

2 ساعت

«کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی»

مدرس: میثم صالحی

 


چرا یادگیری تفکر استراتژیک ضروری است؟

برای افراد، مدیران و رهبرانی که می خواهند خودشان در ساخت آینده‌‌شان نقش داشته و اثرگذار باشند، تسلط بر تفکر استراتژیک و مجهز شدن به این مهارت ذهنی کاملا ضروری بوده و بسیار اهمیت دارد چرا که در دنیای پر از ابهام و تغییر امروزی که تقریبا هیچ قطعیتی در آن وجود ندارد، تفکر خطی دیگر پاسخگو نبوده و برای پیشرفت نیاز است که کل‌نگر و جامع‌نگر باشیم بنابراین، تفکر ما نیز باید بتواند به صورت غیرخطی عمل کند.

از طرف دیگر، به طور کل منابع ما محدود هستند (چه در زندگی شخصی و چه در کسب و کار) حال اگر قرار باشد با همین منابعِ محدودِ در دسترس به موفقیت برسیم، می‌بایست بلد باشیم که این منابع را به درستی شناسایی و مدیریت کنیم و از آنها نهایت بهره را بِبَریم در غیر این صورت در راه رسیدن به اهداف خود باز می‌مانیم و دچار اشکال خواهیم شد.

 

اگر قرار باشد در کنار یادگیری هر مهارتی، فقط دو مهارت ضروری دیگر را نیز یاد بگیریم، بی برو برگرد آن دو مهارت « تفکر سیستمی و تفکر استراتژیک » خواهند بود! این دو مهارت آنقدر مهم و عمیق هستند که هر کسی می‌بایست آنها را بیاموزد تا بتواند در کار و زندگی و در مسیر موفقیت به سلامت عبور کند و به مقصد برسد.

 

به نظر شما تفکر استراتژیک تا چه حد می‌تواند در کار و زندگی ما نقش ایفا می‌کند؟

بگذارید به این سئوال اینطور پاسخ دهم؛

اگر در نقطه‌ای از زمان و مکان قرار بگیرید که تصمیم‌گیری برای شما سخت و دردناک باشد و مجبور باشید از بین گزینه‌ها و انتخاب‌های موجود که از قضا همه آنها می‌توانند گزینه‌ها و انتخاب‌های خوب و کارسازی باشند؛ فقط یک گزینه را انتخاب کنید، یقینا این مهارت تفکر استراتژیک است که در این شرایط می‌تواند به شما کمک کند تا به صورت هوشمندانه بهترین گزینه را انتخاب نمایید!

آیا شده در این شرایط قرار بگیرید و نتوانید تصمیم درستی بگیرید؟ و یا اینکه ندانید آیا انتخاب شما درست بوده یا خیر؟!


تفاوت تفکر با تفکر استراتژیک در چیست؟

«تفکر» به معنای اندیشیدن درباره همه مسائل و تصمیم گیری درباره آنهاست و محدودیتی نیز ندارد؛ اما در «تفکر استراتژیک» فقط به متغیرهای استراتژیک فکر می کنیم و تنها گزینه هایی را برمی‌گزینیم که تاثیر اساسی در نتایج کلید عملکرد دارند.

خیلی‌ها تصور می‌کنند تفکر استراتژیک صرفا در حوزه کسب و کار کاربرد دارد و فقط شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند که لازم است استراتژیک فکر کنند و تصمیم بگیرند در صورتی که اینطور نیست!
هر فرد در زندگی شخصی خود با توجه به اهدافی که برای خود تعیین کرده است نیاز دارد که بتواند در راستای اهداف خود تصمیمات استراتژیک اتخاذ کند تا آن اهداف تحقق یابند. این اهداف می تواند از جنس تحصیلی، خانوادگی، شغلی، سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی کسب و کار و... باشند؛ از این بابت محدودیتی وجود ندارد!

 

خب... شاید بپرسید اصلا استراتژی به چه معناست؟

احتمالا در نگاه اول کلماتی مانند استراتژی یا استراتژیک کلماتی شیک، قُلُمبه سُلُمبه و پیچیده به نظر می آیند؛ اما وقتی به شکلی صحیح و کاربردی با این مفاهیم آن آشنا شوید، خیلی راحت‌تر برایتان قابل درک خواهند بود.
در اینباره تعاریف زیادی وجود دارند؛ یکی از ساده‌ترین و شیواترین آن تعاریف که آقای مایکل پورتر برای «استراتژی» بیان کرده‌اند اینست:
" کاری که دیگران انجام می‌دهند را با منابع کمتر ولی کاراتر انجام دهیم و کارهایی انجام دهیم که هیچ‌کس غیر از ما انجام نمی‌دهد. "

اما واقعا نمی‌توان صرفا با یک تعریف، مفهوم استراتژی را به طور کامل و جامع بیان نمود، نیاز است که از چندین بُعد و از چند زاویه مورد بررسی قرار گیرد تا یک مفهوم کلی و کاملی از استراتژی را بتوان در ذهن ایجاد کرد و آموخت.


هدف از تهیه و ارائه دوره آموزشی تفکر استراتژیک چیست؟

تفکر استراتژیک همانطور که از نامش پیداست نوعی فکر کردن است، نوعی از انواع تفکر که از گرفتن تصمیمات بد، بُروز اتفاقات ناخوشایند و نیز از اتلاف منابع جلوگیری می‌کند. در واقع تفکر استراتژیک یک نوع دیدگاه و نگرش است که به ما کمک می‌کند تا منابع خود را بهتر بشناسیم، آنها را به درستی ارزیابی کرده و از فرصت‌های موجود به شکل بهینه‌تری استفاده کنیم.

وقتی در مورد تفکر استراتژیک صحبت می کنیم در واقع منظورمان این است که ما برای رسیدن به اهداف تعیین شده خود به چه چیزهایی نیاز داریم و چگونه باید آنها را انتخاب و اقدامات لازم را انجام دهیم؟
اگر می‌خواهیم استراتژی‌های منتخب ما در کار و زندگی‌مان تحقق یابند، می‌بایست چتر تفکر استراتژیک بر روی آنها سایه بیندازد چرا که تفکر استراتژیک در حقیقت «روح استراتژی» است؛ واضح است که بدون تفکر استراتژیک برنامه و استراتژی موفقی نمی‌توان داشت و یا بسیار سخت و ناقص اجرا خواهد شد.

ما در مجموعه مِتامُرفیک با طراحی و ارائه «دوره آموزشی تفکر استراتژیک» تلاش داریم تا شما فراگیران و دانش‌پذیران عزیز در انتهای دوره به یک متفکر استراتژیک تبدیل شوید و تمامی تکنیک ها و تاکتیک های لازم برای استراتژیک فکر کردن را فرا بگیرید.

 

برای راحتی و رفاه بیشتر شما دانش‌پذیران عزیز، امکان تهیه دوره آموزشی تفکر استراتژیک به صورت آفلاین نیز مهیا شده (در قالب فیلم، صوت و اسلایدها) و در اختیار شما بزرگواران قرار خواهد گرفت از این‌رو، فراگیران و دانش‌پذیران دوره غیرحضوری و آفلاین تفکر استراتژیک، می‌توانند در زمان‌های آزاد خود نسبت به دیدن ویدئوها و فایل‌های آموزشی این دوره، اقدام نمایند.

 

در دوره آموزشی تفکر استراتژیک به بیان ساده چه می‌آموزید؟

- یکبار برای همیشه اصول و مفاهیم پایه استراتژی را به شکلی صحیح و به بیانی ساده خواهید آموخت (استراتژی چیست؟)،
- با بیان مثال‌ها و تحلیل مطالعات موردی در حوزه تفکر استراتژیک، با معیارهای لازم و ضروری برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک آشنا خواهید شد،
- با دیدگاه‌های استراتژیک آشنا خواهید شد،
- ذهنیتی درست و کامل درباره مباحث استراتژی پیدا خواهید کرد،
- مفاهیمی مانند ضعف‌ها و قوت‌ها، تهدیدها و فرصت‌ها، ارکان جهت ساز، مزیت رقابتی و... را می‌آموزید،
- مفهوم و کارکرد چشم انداز، ماموریت سازمانی، کارکرد ارزش‌ها و رسالت شخصی را خواهید آموخت،
- فکر کردن پویا درباره استراتژی، یادگیری و الگوبرداری از گذشته، ایجاد چشم انداز برای آینده و پیاده سازی تفکر استراتژیک در تیم خود را خواهید آموخت،
- باشناخت دقیق توانمندی‌های خود خواهید آموخت که چطور همسو با اهداف، ارزش‌ها، رسالت شخصی و نیز چشم انداز و ماموریت سازمان خود را کشف نمایید،
- می‌آموزید با توجه به شرایط مختلف چگونه بااولویت‌ترین و هم‌راستاترین منابعِ موجود را به صورت هوشمندانه انتخاب و آنها را به کار بگیرید،
- متوجه می‌شوید در ذهن استراتژیست‌ها چه می‌‎گذرد،
- می‌آموزید یک متفکر استراتژیک چگونه فکر می‌کند و چگونه تصمیمات استراتژیک می‌گیرد،
- یک نوع طرزفکر کارا و نگرش استراتژیک در مدل تصمیم گیری‌هایتان ایجاد خواهد شد،
- با بررسی نحوه عملکرد متفکران استراتژیک، به یک متفکر استراتژیک تبدیل خواهید شد.

به طور کل با توجه به موارد فوق در «دوره تفکر استراتژیک» مجموعه آموزشی مِتامُرفیک، «نحوه فکر کردن و اندیشیدن بر پایه اصول استراتژی» به شکلی کاملا ساده سازی شده و کاربردی با انواع مثال‌ها و مطالعه و بررسی کیس‌های واقعیِ داخلی و خارجی، توسط دانش آموخته‌ی مجرب در رشته «مدیریت استراتژیک» آموزش داده شده است تا هر شخصی با هر سطح از آشنایی با مفاهیم استراتژی، بتواند یکبار برای همیشه این مبحث مهم و به ظاهر سخت و پیچیده را به ساده‌ترین شکل ممکن یاد بگیرد و آن را درک کند؛ پس از آن، با انجام تمرینات لازم و تسلط بر این مهارت نرم (مهارت استراتژیک فکر کردن)، به صورت عملیاتی در کار و زندگی خود از آن استفاده نماید.

 

مطالب این دوره براساس بهترین مدل های آموزشی روز دنیا طراحی شده بنابراین، با اطمینان کامل و بدون هیچ شک و تردیدی مدعی هستیم که این دوره آموزشی (دوره تفکر استراتژیک به بیان ساده) از بهترین دوره های آموزشی تفکر استراتژیک در ایران می‌باشد که بر پایه علم و تجربه تهیه و ارائه شده است.

 

 

دیدگاه جامع و کلان در تفکر استراتژیک

تصور آینده در تفکر استراتژیک

 


دوره تفکر استراتژیک مناسب چه کسانی است؟

- کلیه کارآفرینان و صاحبان کسب و کار (به ویژه کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ‌ها)
- کلیه مدیران ارشد، مدیران میانی و سرپرستان شرکت‌ها و سازمان‌ها
- کلیه کارشناسان حوزه استراتژی، تحلیل گران کسب و کار، مشاوران و متخصصان بازاریابی، فروش و تبلیغات
- کلیه علاقه‌مندان تفکر استراتژیک و افرادی که می خواهند توانمندی‌ها، ارزش‌ها و رسالت شخصی خود را کشف و شناسایی کنند

آیا دوره تفکر استراتژیک فقط بدرد کسانی که کسب و کار دارند می‌خورد یا در زندگی شخصی نیز قابل استفاده است؟

از آنجا که تفکر استراتژیک یک نوع مهارت فردی است و افراد می‌توانند برای تحقق تمامی اهداف و آرمان‌هایشان از این مهارت استفاده نمایند لذا، این طرز فکر که تفکر استراتژیک فقط در کسب و کار استفاده می‌شود اشتباه است! چرا که تقویت و به کارگیری هر نوعی از تفکر می‌تواند در تمام سطوح (فردی، گروهی و سازمانی) و در زندگی شخصی افراد نقش به‌سزایی داشته باشد و کیفیت زندگی را به مراتب بهتر کند.

روند طبیعی به این صورت خواهد بود که تفکر استراتژیک ابتدا در سطح فردی شکل می‌گیرد (یعنی ابتدا این افراد هستند که باید یاد بگیرند استراتژیک فکر کنند) پس از آن بین افراد به شکل تفکر گروهی نمایان می‌شود سپس، در سطح سازمان و سطوح بالاتر نمود پیدا خواهد کرد.

 

آیا دوره آموزشی تفکر استراتژیک پیش نیازی لازم دارد؟

شاید یکی از محاسن این دوره آموزشی برای خیلی‌ها این باشد که پیش نیازی لازم ندارد؛ اما اگر مطالعاتی در حوزه‌های تفکر و اندیشه، تفکر سیستمی و همچنین تصمیم‌گیری داشته باشید، حتما می‌توانند به درک بهتر مطالب این دوره به شما کمک کنند.

 

مبلغ سرمایه گذاری در این دوره چقدر است؟

مبلغ سرمایه‌گذاری برای تهیه دوره «تفکر استراتژیک به بیان ساده» با توجه به محتوای ارزشمند آن، در حال حاضر فقط 999.000 تومان است؛
خبر خوب اینکه با تهیه این دوره آموزشی بی‌نظیر، به نسخه کامل کتاب الکترونیکی تفکر سیستمی به بیان ساده که مبلغ آن 99.000 تومان است نیز دسترسی پیدا کرده و به عنوان هدیه دریافت خواهید کرد (لازم بذکر است که این هدیه فقط تا پایان بهار سال 1403 اعطا خواهد شد و پس از آن می‌بایست به طور جداگانه تهیه شود).

 

آن دسته از عزیزانی که در خارج از کشور حضور داشته و تمایل دارند دوره‌های آموزشی مورد نظر خود را خریداری کنند؛ اما امکان پرداخت به صورت «ریال» برایشان مقدور نیست، می‌توانند از طریق ارز دیجیتال (تتر/بیت‌کوین/اتریوم) پرداخت خود را انجام داده و دوره‌ها را تهیه نمایند!

 


مدرس دوره تفکر استراتژیک چه کسی است؟


پشتیبانی این دوره به چه شکل است؟

برای پشتیبانی می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری خود در وب‌سایت، پرسش‌ها و نظرات خود را در قسمت «نظرات» موجود در پایین صفحه همین دوره بیان کرده و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید؛ به این شکل سایر عزیزان نیز می‌توانند از پرسش و پاسخ‌های مطرح شده استفاده نمایند.
همچنین اگر مورد خاص بود و به هر دلیلی نیاز به ارتباط مستقیم داشتید، می‌توانید پیام خود را به آدرس ایمیل ما که در صفحه «تماس با ما» درج شده ارسال بفرمایید (حتما در قسمت موضوع ایمیل نام دوره را ذکر کنید).
قابل ذکر است این اقدام برای کلیه دوره‌ها و محصولات آموزشی مجموعه متامرفیک برقرار بوده و قابل استفاده است (حتی برای دوره‌های رایگان!)
چنانچه در آینده روش‌های دیگری برای ارائه خدمات پشتیبانی در نظر گرفته شود، متعاقبا حضورتان اعلام خواهد شد.

 

آیا این دوره گارانتی بازگشت وجه هم دارد؟ اگر از مطالب آن راضی نبودیم چه؟!

 بلهههه...، این دوره دارای گارانتی بازگشت وجه 100% می‌باشد!

 

تمامی دوره‌های آموزشی مجموعه مِتامُرفیک دارای گارانتی بازگشت وجه 100% بوده و این اطمینان به شما عزیزان داده می‌شود که هر زمان و به هر دلیلی احساس کردید که مطالب دوره برای شما مناسب نبوده، می‌توانید از این گارانتی استفاده نمایید (برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید به صفحه «گارانتی بازگشت وجه» مراجعه و مطالعه کنید).

 

 


خب عزیزان...

همه چیز آماده است و هیچ بهانه‌ای باقی نمانده!
دیگر تصمیم با شماست...
پیشنهاد می‌کنیم درنگ نکنید و وقت خود را هدر ندهید، هر چه زودتر به جمع شرکت کنندگان این دوره بپیوندید... اگر هم راضی نبودید، همانطور که گفته شد جای هیچ نگرانی نیست، شما می‌توانید از گارانتی بازگشت وجه 100درصدی ما استفاده کنید، پس دیگر هیچ مشکلی نیست!

  

هنوز پرسش و یا ابهامی برایتان باقیمانده؟!

اگر پرسشی باقیمانده و یا نیاز به مشاوره رایگان دارید می‌توانید بین ساعات 9 صبح الی 19 عصر با شماره موبایل 09103309140 تماس بگیرید و یا در هر ساعت از شبانه روز پیام خود را از طریق پیامک، تلگرام و یا واتس‌اپ به همین شماره ارسال نمایید؛ کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

دوست من با سرمایه‌گذاری روی خودت، آینده‌ات را بساز...!

 شاد و دلنشین باشید