...با سرمایه گذاری روی خودت آینده ات رو بساز و رشد کن
وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

معرفی و بیوگرافی علی ترکی

من علی ترکی هستم، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد MBA، کارشناس مهندسی عمران و دارای مدرک بین المللی YPMTP از فدراسیون جهانی FIDIC.

یک مهندس عمران که بیشتر از 17 سال بعنوان کارشناس، مدیر و کوچ حرفه ای با بزرگترین کمپانی ها و پروژه های کشور در صنایع مختلف (از شرکت های عمرانی، نفت و پتروشیمی، بازرگانی و تجارت خارجی تا شرکت های نرم افزاری و سیستم های مدرن سازمانی) همکاری داشته و همچنین بعنوان تحلیلگر و استراتژیست کسب و کار، فعالیت های گسترده ای را به انجام رسانده است. حضور و سخنرانی در رویدادهای داخلی و خارجی در زمینه مدیریت دانش و فناوری و نیز بازاریابی و فروش از دیگر فعالیت هایی بوده که طی دوران فعالیت های حرفه ای همواره موجب مباهاتم بوده است.


  • علی ترکی
  • علی ترکی
  • علی ترکی

 علی ترکی خلاصه ای از آنچه گذشت!

دوران لبریز از خاطرات به یادماندنی و عمیق کودکی و نوجوانی و اشتیاق دستیابی به رویاهایی بلند پروازانه، عملا پشتوانه محکمی بود تا در دوران دبیرستان، تجربه کارهای تیمی و فعالیت های حرفه ای متنوعی را پشت سر بگذارم. این رویه در دوران کارشناسی دانشگاه ادامه یافت تا در آستانه 20 سالگی، بعنوان دبیر انجمن علمی مهندسی عمران، تجربه گرانقدری از جمله طرح ریزی و راهبری "نخستین جشنواره فیلم های تخصصی عمران سراسر کشور" و همچنین "نخستین بازار کتاب اشتراکی دانشجویی" را به انجام رسانده و در ادامه راه، با عضویت در شورای سیاستگذاری سازمان دانشجویان عمران سراسر کشور، عملا پای در یک فعالیت گسترده به وسعت تمام دانشگاه های مهندسی ایران نهادم.

لوگوی علی ترکی همگام با دوران کارشناسی و به واسطه دوران کارآموزی، همکاری ام با یکی از بزرگترین شرکت های مهندس مشاور کشور آغاز شده و در این مدت بعنوان طراح و مدیر مهندسی، در چندین پروژه عمرانی حضور داشتم. با اتمام دوران کارشناسی و ورود رسمی به بازار کار، فرصت بی نظیری برای حضور در یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی و نفت و گازی کشور در عسلویه نصیبم شد.


رویدادی که عملا نقطه عطفی برای ورودم به دنیای حرفه ای مدیریت مگاپروژه های طرح و ساخت (EPC) در کلاس جهانی گردید. پیاده سازی نظام مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK، مذاکرات فشرده و حرفه ای قراردادی، فنی و مدیریتی با بزرگترین شرکت های معتبر همکار در چندین مگاپروژه ملی (اعم از شرکت رویال هاسکونینگ، اس ان سی لاوالین) و همچنین مدیریت تامین کالاهای تخصصی از معتبرترین برندهای داخلی و خارجی تنها بخشی از این تجربه گرانبها بود.
در سال 1384 بنا به علاقه پیشین و نیز تجربه چندین سال مدیریت پروژه، تصمیم گرفتم تا دانش مدیریتی ام را بصورت اساسی تر گسترش دهم؛ موضوعی که سبب شد تا برای کارشناسی ارشد MBA اقدام کنم.

اگرچه انتظارم از دوران کارشناسی ارشد کم نبود، اما هیچگاه فکر نمی کردم این تجربه عملا پنجره ای باشد رو به روی دنیای شگفت انگیزی از مباحث جذاب و کاربردی مدیریت که در طلایی ترین زمان ممکن برایم گشوده شد. فرصت حضور در پای درس استاد تکرار نشدنی برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک، دکتر وفا غفاریان فقید، درس هیجان انگیز رویکرد سیستمی استاد خرم، بازاریابی و بازاریابی دیجیتال استاد اخلاصی و دیگر استادان ارزشمندی که بخش قابل توجهی از موفقیت های پیاپی دوره پس از کارشناسی ارشد را مدیون این بزرگواران می دانم.

با تکمیل دوره کارشناسی ارشد، عملا مسیر شغلی من بیشتر سمت و سوی مدیریتی گرفته و تا به امروز، مسئولیت های مختلفی را در زمینه مدیریت راهبردی و توسعه کسب و کار چندین شرکت به عهده گرفتم. همچنین طی این مدت، علاوه بر حضور در تیم موسس دو استارت آپ، بعنوان مشاور توسعه کسب و کار و بازاریابی دیجیتال همکاری مختلفی با چندین شرکت در حوزه های مختلف داشته و دارم.

و امروز، تجربه ای که به اختصار بیان شد و اشتیاقی که برای به اشتراک گذاشتن آنچه فراگرفته و عینا تجربه کرده ام با شما دوستان دارم، مهمترین دلیل و انگیزه بود تا در کنار دیگر عزیزان موسس آکادمی متامرفیک، گامی هرچند کوچک برای ارتقای دانش و مهارت های فردی و توسعه کسب و کار در کشور برداریم.


علی ترکی سوابق و مدارک تحصیلی:

درباره علی ترکی کارشناسی ارشد MBA
درباره علی ترکی کارشناسی مهندسی عمران


علی ترکی مهارت های کلیدی:

درباره علی ترکی برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت و رهبری سازمانی
درباره علی ترکی توسعه کسب و کار بین المللی
درباره علی ترکی بازاریابی و فروش به ویژه در زمینه بازاریابی دیجیتال (بازاریابی محتوا، بازاریابی شبکه های اجتماعی و...)
درباره علی ترکی برندسازی و مدیریت برند
درباره علی ترکی مدیریت مهندسی و اجرایی پروژه های بزرگ عمرانی و صنعتی
درباره علی ترکی مذاکره و تنظیم قراردادهای بین المللی

 


علی ترکی عضویت های حرفه ای:

درباره علی ترکی عضو پیوسته مجمع جوانان فدراسیون جهانی مهندسان مشاور (FIDIC) / از سال 2012
درباره علی ترکی عضو کمیته اجرایی منطقه 8، فدراسیون مهندسان مشاور کشورهای اسلامی (FCIC) / از سال 2011 تا 2014
درباره علی ترکی عضو کمیته مهندسی برای تکنولوژی های نوآورانه (EIT) - فدراسیون جهانی سازمان های مهندسی (WFEO) / 2013
درباره علی ترکی عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران / از سال 1385
درباره علی ترکی عضو انجمن مدیریت پروژه / از سال 1391

 


علی ترکی مقالات:

درباره علی ترکی فناوری های سرکش- سازمان های دانش محور / نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت دانش مشتری / تهران
درباره علی ترکی پیاده سازی شبکه دانش فیدیک / کنفرانس جهانی FIDIC 2013 / بارسلون، اسپانیا
درباره علی ترکی برند به مانند یک شخص / پنجمین کنفرانس برند در سال 1389/ تهران
درباره علی ترکی ظرفیت سازی مهندسی در سطح ملی / کنفرانس ملی ظرفیت سازی شرکت های ایرانی در سال 1387/ تهران